DrukujDrukuj

Gazeta Codzienna Nowiny

Autor:
rtm
Współautorzy:
  • volodya

Gazeta Codzienna Nowiny - Jesteśmy stąd, piszemy dla Ciebie

Lokalność, wiarygodność, użyteczność - to najważniejsze cechy, które opisują charakter dziennika Nowiny.
Gazeta ukazuje się w południowo-wschodniej Polsce. Redakcja mieści się w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego.

Nowiny ukazują się na rynku od 1949 r. W swej ponad 50-letniej historii przeszły wiele przełomów, ale zawsze były blisko czytelnika.

Najwięksi, najlepsi

Nowiny są absolutnym liderem na lokalnym rynku pod względem czytelnictwa i sprzedaży. Gazeta jest też postrzegana jako najbardziej opiniotwórczy dziennik lokalny i ceniony nośnik reklamy. Swym zasięgiem obejmuje województwo podkarpackie i obrzeża województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Weekendowe wydanie gazety ukazuje się nawet w USA!

Jesteśmy stąd, piszemy dla Ciebie - to hasło, które najlepiej oddaje podstawową cechę gazety, czyli lokalność. Na tym haśle od kilku lat gazeta opiera swą strategię i buduje pozycję marki. Gazeta ukazuje się w pięciu mutacjach: Rzeszów; powiat rzeszowski, dębicki i mielecki; rejon przemysko-jarosławski; stalowo-wolski i krośnieński.

Innym strategicznym filarem jest użyteczność. Na codziennych kolumnach poradniczych czytelnicy znajdują wiele praktycznych informacji na tematy związane z: prawem, prowadzeniem domu, zdrowiem, motoryzacją i edukacją. Dzięki temu - w co wierzą dziennikarze - gazeta staje się oczekiwanym gościem w każdym podkarpackim mieszkaniu - jak dobry sąsiad.

Portal nowiny24.pl

Końcem 2006 roku przy Gazecie Codziennej Nowiny został uruchomiony nowoczesny regionalny portal internetowy nowiny24.pl, który zastąpił starą wersję strony. Siłą tego portalu są przede wszystkim regionalne informacje, których dostarcza kilkudziesięciu dziennikarzy i fotoreporterów Gazety Codziennej Nowiny. Są one publikowane przez całą dobę. Na stronach portalu można znaleźć również filmy wideo i nagrania mp3 ilustrujące ciekawe wydarzenia z Podakrpacia, forum dyskusyjne oraz serwisy tematyczne i okolicznościowe. Szefem portalu jest Mateusz Mazur.

Twoja ocena: Brak Średnia: 1.5 (2 głosy)