DrukujDrukuj

Michał Szpak

Autor:
volodya
Współautorzy:
  • katalizator
  • Grzegorz Dom
Michał Szpak

Michał "Miszanel" Szpak (ur. 26 listopada 1990 w Jaśle) - polski wokalista, zajął drugie miejsce w pierwszej edycji programu X Factor emitowanego w telewizji TVN. Na co dzień mieszka i uczy się w Jaśle.

Pochodzi z rodziny z tradycjami muzycznymi, ale nigdy nie kształcił się w tym kierunku. Śpiewać zaczął w wieku 9 lat. Występował m.in. w Jasielskim Domu Kultury. Był wokalistą w zespole DeStar i liderem grupy Whiplash.

W lipcu 2009 wraz z zespołem DeStar, w którym był wokalistą, sięgnął po zwycięstwo w konkursie "Wyśpiewaj Wilki" zorganizowanym przez portal internetowy Interia.pl i zespół Wilki z Robertem Gawlińskim na czele. Konkurs polegał na najlepszej własnej interpretacji wybranego utworu Wilków. Michał Szpak i zespół DeStar zaśpiewali utwór "Cień w dolinie mgieł".

W przełomie lutego i marca 2011 roku wziął udział w pierwszych castingach do pierwszej polskiej edycji programu X Factor. Zakwalifikował się do dalszej fazy, gdzie oczarował publiczność i jurorów.

W dniu 14 kwietnia 2011 na oficjalnej konferencji programu organizatorzy ogłosili, że Michał Szpak zakwalifikował się do finału X Factor w kategorii od 16 do 24 lat. W dniu 29 maja 2011, w programie na żywo, zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym rywalizował z Adą Szulc i Gienkiem Loską.

W finałowym występie zaśpiewał piosenkę "Hallelujah" Leonarda Cohena w duecie z Alexandrą Burke, laureatką piątej edycji brytyjskiego X Factor. Ostatecznie zajął drugie miejsce, zwyciężył Gienek Loska.

Wystąpił w programie Kuby Wojewódzkiego (wyemitowanym w telewizji TVN w dniu 14 czerwca 2011), w którym przyznał, że nie przeszedł jeszcze inicjacji seksualnej.


Brał udział w XVIII edycji programu "Taniec z Gwiazdami" emitowanego na antenie TVN. Tańczył w parze z Pauliną Biernat.


W grudniu 2011 roku nagrał pierwszą płytę o tytule "XI". Krążek wydał Universal Music Polska. Znajduje się na nim 5 utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego. Tytuły piosenek to "Pretty Baby", "Rewolucja", "Po niebo", "Muszę biec" i "Sensualny".

Źródło

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (76 głosów)